Mayasol

Web Sitemize Hoş Geldiniz
Mayasol ® firması olarak 2016 yılından itibaren solucan ve solucan gübresi sektöründe faaliyet göstermekteyiz. Merkez ofisimiz ve üretim çiftliğimiz Taşucu / MERSİN’ de kurulmuştur.

Son Blog Yazılarımız

BİZE ULAŞIN

Solucan gübresi ile ilgili bilgi sahibi olmak, alış-verişte bulunmak, ayrıntılı bilgi almak
ve firmamız ile ilgili her türlü konuda iletişim kurmak için lütfen arayın;

+90 542 589 50 29

+90 541 969 99 95

Mayasol Organik Solucan Gübresi | Neden Organik Solucan Gübresi
Mayasol Organik Gübre firması olarak 2016 yılından itibaren solucan ve solucan gübresi sektöründe faaliyet göstermekteyiz.
mayasol,organik gübre
6129
post-template-default,single,single-post,postid-6129,single-format-standard,mkd-core-1.0.3,ajax_fade,page_not_loaded,,medyador-ver-1.9, vertical_menu_with_scroll,smooth_scroll,side_menu_slide_with_content,width_470,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Neden Organik Solucan Gübresi

Son zamanlarda kimyasal gübrelerin toprağa vermiş olduğu zararların artması sebebi ile doğal ve organik olan solucan gübresi tercih edilmeye başlandı. Toprağın doğal minerallerle bitkileri, ağaçları, sebzeleri beslemesi adına atılan bu adım en doğru tercih olmaktadır.

 

Evsel organik atıkların kırmızı kaliforniya solucanı tarafından yenilmesi sonucu elde edilen bu gübrelerin pek çok faydaları bulunmaktadır. Saymakla bitmeyen faydaları nedeni ile artık suni gübre kullanılmamaktadır. Çevre dostu olan, Mis gibi toprak kokan, yüzde yüz doğal bir gübre olması nedeni ile bitkilerin kök hastalıklarına karşı dirençli olmalarını da sağlamaktadır.

 

SOLUCAN GÜBRESİNİN DİĞER GÜBRELERDEN ÜSTÜNLÜĞÜ NEDİR?

 

Solucan gübresinde tuzluluk sıfır oranındadır. Solucanlara ne yedirildiği ile ilgili gübrelerin veriminde de farklılıklar oluşmaktadır. Solucan gübresinin kaliteli olmasında solucan üreticilerinin vermiş olduğu yemin kalitesi önemlidir. Kuralına uygun olarak üretilen organik solucan gübrelerinden alınan verim % 100 oranındadır. Hiçbir şekilde toprağa ve bitkiye zarar vermemektedir.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.